П'ятниця, 11 грудня
громадсько-правовий тижневик
Тижневик « Іменем закону » та додаток « Моменти »
представляють об'єднане інтернет-видання imzak.org.ua
Рубрики Усі рубрики
Офіційно
23/01/2015 12:48

Глава держави затвердив Стратегію сталого розвитку «Україна-2020»

Мета реформ – досягнення європейських стандартів життя та гідного місця нашої держави у світі. «Стратегія-2020» містить 62 реформи та 25 ключових показників успішності розвитку країни.

Пріоритетними є: реформа системи національної безпеки і оборони, оновлення влади та антикорупційна реформа, судова та реформа правоохоронної системи, децентралізація та реформа державного управління, дерегуляція та розвиток підприємництва, реформа системи охорони здоров’я й податкова реформа. На часі також реалізація двох програм – енергонезалежності та популяризації України у світі, що передбачає просування інте­ресів держави у світовому інформаційному просторі.

Реалізація Стратегії передбачає досягнення 25 ключових показників, що оцінюють перебіг виконання реформ та програм. Зокрема, заплановано, що в рейтингу Світового банку Doing Business Україна посяде місце серед перших 30 позицій, рейтинг за зобов’язаннями в іноземній валюті за шкалою рейтингового агентства Standard and Poors буде не нижчий інвестиційної категорії «ВВВ», валовий внутрішній продукт (за паритетом купівельної спроможності) у розрахунку на одну особу, який розраховує Світовий банк, зросте до 16 тис. доларів США.

Чисті надходження прямих іноземних інвестицій до 2020 року мають становити понад 40 млрд доларів США, витрати на національну безпеку і оборону – не менш як 3 відсотки від ВВП. За індексом сприйняття корупції, який розраховує Transparency International, Україна має ввійти до 50 найкращих держав світу.

Головною передумовою реалізації Стратегії є суспільний договір між владою, бізнесом та громадянським суспільством, де кожна сторона має свою зону відповідальності.

Згідно з Указом, Кабінет Міністрів України повинен щороку до 15 лютого затверджувати план дій щодо реалізації положень Стратегії та щоквартально інформувати про стан їхнього виконання. 

Коментуючи затвердження цього документа, заступник глави Адміністрації Президента, секретар Національної ради реформ Дмитро Шимків відзначив, що його розробка із залученням багатьох експертів відбувалася в кілька етапів. «Ми почали випрацьовувати Стратегію в липні 2014 року, запросивши громадськість надавати свої пропозиції щодо бачення розвитку країни. Потому провели кількадесят обговорень та консультацій із фахівцями та населенням, отримали он-лайн зауваження та пропозиції до цього документа, провели дистанційне опитування щодо ключових показників ефективності розвитку країни».

24 грудня 2014 року на своєму першому засіданні Стратегію схвалила Національна рада реформ.

 

Прес-служба Президента України

друкувати
Додати коментар

Інші статті