П'ятниця, 11 грудня
громадсько-правовий тижневик
Тижневик « Іменем закону » та додаток « Моменти »
представляють об'єднане інтернет-видання imzak.org.ua
Рубрики Усі рубрики
Служба
18/06/2015 16:46

Чужому навчаємось і свого не цураємось

Ми продовжуємо знайомити читачів «ІЗ» з перебігом подій українсько-американських військових навчань «Фіарлес Гардіан – 2015» («Безстрашний захисник – 2015»), що тривають на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, що в Яворівському районі Львівщини.

Пропонуємо вашій увазі чергову добірку матеріалів зі своєрідного «фотощоденника», який продовжує вести американський військовий журналіст українського походження сержант Олександр Скрипничук, об’єктив котрого фіксував подробиці напруженого ратного навчання, що його протягом двох місяців під керівництвом військовослужбовців зведеного батальйону 173-ї повітряно-десантної бригади Армії США проходили три сотні бійців частин оперативного призначення Національної гвардії України, дислокованих на Вінниччині та в Запоріжжі.
Днями добіг кінця перший етап навчань – «випускним іспитом» для українських гвардійців стала участь у маневрах, що тривали протягом 48 годин в умовах, максимально наближених до бойових. Сценарій цього заходу передбачав відпрацювання завдань, аналогічних тим, які бійцям уже доводилося виконувати в районі антитерористичної операції на сході України: батальйон НГУ, посилений бронетехнікою, зайняв визначені позиції і протягом години обладнав блокпости, щоб не допустити прориву «ворога». Не­вдов­зі диверсійно-розвідувальні групи «противника», роль якого виконували американські десантники, почали «перевіряти на міцність» оборону, на різних ділянках спалахували запеклі «сутички» та «перестрілки». Лазерна система імітації бою MILES-2000, яку застосовували під час навчальної «битви», давала змогу доволі точно підраховувати «втрати» – гвардійці «знищили» чотири ворожі бронемашини, «втративши» один свій БТР, «полягло» й чимало живої сили противника… За словами заступника керівника навчань від НГУ полковника Володимира Урсула, американські інструктори залишилися задоволеними діями своїх учнів: бійці НГУ відстояли рубіж, продемонструвавши навички, набуті під час навчань, а командири всіх рівнів довели спроможність оперативно ухвалювати рішення й вправно керувати боєм.
За кілька днів воїни двох країн востаннє вишикувалися разом на плацу на церемонії завершення першого етапу навчань: на більшість американців чекала ротація й повернення на свої бази в Німеччині та Італії, а українці мали вирушати до пунктів постійної дислокації, звідки більшості з них, напевно, доведеться знов їхати в район АТО, адже «неоголошена війна» на Сході триває… Саме тому, прощаючись, «небесні солдати» США щиро бажали українським гвардійцям мужності, витримки, вдачі та миру. Окрім сертифікатів про проходження навчання, бійці Нацгвардії отримали від американської сторони комплекти сучасного спорядження та засобів індивідуального захисту, а також намети, прилади нічного бачення, автомобільні та портативні радіостанції.
Про те, що навчання проходять в атмосфері справжнього братерства по зброї, свідчать оцінки, які в інтерв’ю одному з українських телеканалів висловили американські офіцери. «Під час занять українські гвардійці засвоїли нові тактичні прийоми, які вони тепер зможуть застосувати в АТО, щоб виживати, ефективно оборонятися, бути впевненими й підтримувати своїх побратимів, які ведуть бій праворуч і ліворуч. Гадаю, це допоможе їм захищати країну, – розповів капітан Стівен Модано. – Бійці НГУ приїхали на навчання дуже вмотивованими, маючи чітке розуміння того, що конфлікт на Сході триває. Це спонукало їх бути дуже працьовитими, готовими слухати й навчатися. Звісно ж, за ці тижні вони добряче втомилися, але здобуті ними знання того варті. Крім того, важливо те, що українські та американські воїни змогли познайомитися один з одним – вони активно спілкувалися, ділилися бойовим досвідом, розповідали один одному історії на тему: „Ось це допомогло мені вижити…” – і це їх єднало… Ми приїхали сюди на запрошення вашого Уряду, щоб навчати ваших хлопців, але й ми теж навчаємося в них…».
«Безумовно, українські воїни стали сильнішими, – я вважаю, вони самі визначать, що саме зі здобутих нових знань та навичок є для них корисним, і зможуть це застосувати, – зазначив перший лейтенант Рудольф Вайс. – Усі мали чималий інтерес до занять. Було дуже приємно бачити, як зусилля інструкторів дають результат та як швидко українці навчаються. Наприклад, коли всі взводи один за одним успішно виконали вогневі вправи… Ми за ці два місяці потоваришували, і це справді класно, що наші дві команди зрештою стали одним колективом…».

На думку учасників навчань і спостерігачів – представників вищих навчальних закладів та нав­чальних центрів Збройних сил України, в американських стандартах бойової підготовки найбільший інтерес викликають такі аспекти, як курс тактичної медицини (в Армії США кожен солдат володіє ґрунтовними знаннями й навичками щодо надання першої допомоги пораненим та їхньої евакуації), а також ретельне відпрацювання прийомів ведення бою на міських вулицях і всередині будівель. Ці та інші цікаві моменти з досвіду заокеанських колег, безумовно, можуть стати поштовхом для важливих змін в НГУ та й у війську загалом. Такі новації можуть торкнутися не лише навчальних програм, а й організаційно-штатних структур підрозділів, стандартів технічного та тилового забезпечення.

З 16 червня на Яворівському полігоні знову закипіла бойова робота – у другому етапі навчань «Фіарлес Гардіан – 2015». У них беруть участь ще три сотні бійців зведених підрозділів Північного та Східного оперативно-територіальних об’єд­нань Національної гвардії.

Підготував Сергій КОВАЛЕНКО, «ІЗ».

Фото Олександра СКРИПНИЧУКА

друкувати

Коментарi

Усі коментарі
Додати коментар

Інші статті