Субота, 12 грудня
громадсько-правовий тижневик
Тижневик « Іменем закону » та додаток « Моменти »
представляють об'єднане інтернет-видання imzak.org.ua
Рубрики Усі рубрики
Історія
20/03/2014 15:34

Березнегувато-Снігурівська операція

 

Друга декада березня 1944 року характеризувалася успішними визвольними боями Червоної  Армії на теренах Правобережної України. Тривали бойові дії на проскурівсько-чернівецькому  та умансько-ботошанському напрямах, успішно завершилася Березнегувато-Снігурівська  та розпочалася Поліська наступальні операції.

Війська 38-ї армії 1-го Українського фронту вели наступальні бої на проскурівсько-черні­вець­кому напрямі. У ніч на 18 березня війська 76-го стрілецького корпусу швидким маневром визволили важливий залізничний вузол і місто Жмеринку. 20 березня правофланговий 74-й стрілецький корпус 38-ї армії форсував Південний Буг і внаслідок штурму та обхідного маневру з флангів захопив обласний центр і велике промислове місто України – Він­ницю.

На умансько-ботошанському напрямі війська 2-го Українського фронту з боями просувалися вперед. Війська 35-го гвардійського стрілецького корпусу вранці 15 березня визволили місто Тульчин, а наприкінці того ж дня у взаємодії з 2-ю танковою армією перерізали залізницю Вінниця – Одеса на ділянці між станціями Журавлівкою та Вапняркою. Продовжуючи наступ, передові загони 52-ї та 2-ї танкової армій 17–18 березня вийшли до Дніс­тра на рубежі Яруга – Сороки протяжністю 50 км і захопили плацдарм на правому березі…

Виконуючи завдання Ставки ВГК, 16–20 березня 1944 р. війська 3-го Українського фронту на берез­негувато-снігурівському напрямі, захоплюючи переправи, підійшли до Південного Бугу. Форсування річки відбувалось у надзвичайно складних умовах. Однак, попри це, військам фронту вдалося захопити й утримати плацдарми. Коли основні сили 3-го Українського фронту з боями долали Південний Буг, з’єднання 28-ї армії форсували Дніпро в його нижній течії. Гітлерівці відчайдушно оборонялися на правому березі, але зупинити радянських воїнів не змог­ли… 18 березня Березнегувато-Сні­гу­рівська наступальна операція військ 3-го Українського фронту під командуванням генерала армії Р. Я. Малиновського на півдні Правобережної України завершилася. Радянські війська звільнили від ворога ме­жи­річчя Інгульця та Південного Бугу, і, захопивши плацдарми на правому березі річки, зайняли вигідні рубежі для розгортання наступу на мико­лаївсько-одеське угруповання вермахту.

15 березня розпочалася Поліська наступальна операція Червоної Армії. Її в районі басейну Прип’яті проводили війська створеного в лютому 1944-го 2-го Білоруського фронту (командувач – генерал-полковник П. О. Курочкін). Станом на 18 березня війська 47-ї армії, яка діяла на вістрі головного удару, просунулися вперед на 30-40 км і оточили ковельське угруповання ворога, перетнувши йому шляхи відступу з Ковеля на Брест і Любомль. З 19 березня дивізії 47-ї армії розпочали бої за Ковель…

Під час Поліської операції активно діяли радянські партизани. Наприклад, 16 березня 1944 р. загони партизанських з’єднань імені Молотова, Чапаєва та Дзержинського раптовим нападом розгромили гітлерівський гарнізон у селі Стара Вижівка.

У другій половині березня 1944 р. на всіх стратегічних напрямах наступу, окрім теренів Поділ­ля, радянські війська впевнено торували шлях до визволення населених пунктів Правобережної України…

 

друкувати

Коментарi

Додати коментар

Інші статті